четвртак, 25 март 2021 08:23

Међународнa студентскa недељa у Београду

Међународна студентска недеља у Београду (International Student Week in Belgrade - ISWiB) је интернационални фестивал који се одржава у Београду од 6. до 13. августа 2021. године и који већ дуги низ година окупља студенте из преко 50 држава широм света.
Рок за пријављивање је 4. април 2021. године.

Идеја фестивала је да се млади у мултикултуралном окружењу баве највећим проблемима данашњег друштва и да путем радионица које се користе разним методама пруже свој допринос решавању тих проблема.

Ове године славимо 14. годину постојања и под слоганом „#IAppreciateMe“ студенти ће моћи да учествују у 10 занимљивих радионица као што су: мјузикл, психодрама, старт ап и друге.

Фокус овогодишње конференције јесте самоактуелизација, охрабривање и припрема младих за предстојеће промене, подстицање да развијају сопствену личност и
самопоуздање, и тиме постану најбоља верзија себе.

Осим едукативног програма, младима се пружа могућност упознавања Београда и размена мишљења са својим вршњацима у амбијенту ослобођеном од предрасуда, расизма, ксенофобије, хомофобије, насиља и говора мржње.
Учесници ће упознати и стручњаке различитих професија и биће подстицани на друштвени активизам у сопственој локалној заједници.

За више информација, можете посетити сајт: https://iswib.org/.
Званично саопштење и позив за учешће погледајте овде.

rsz 314 s1

Информатор за студенте